Aktualności

2019-11-14
Damian Starowicz z Halemby zwycięzcą konkursu „Pracuję bezpiecznie 2019”

Damian Starowicz – górnik z Ruchu Halemba kopalni Ruda pokonał dziewięciu konkurentów w finale dorocznego konkursu BHP Polskiej Grupy Górniczej „Pracuję bezpiecznie”. Najlepsi z najlepszych spośród 4,5 tys. pracowników, którzy stanęli w tym roku do konkursu, zmagali się w czwartek 14 listopada o główną nagrodę (czek na 10 tys. zł) w Karczmie Śląskiej (Dworku pod Lipami) w Giszowcu.

>>>
2019-11-13
Tomasz Rogala wybrany do władz CIAB przy Międzynarodowej Agencji Energetycznej

Tomasz Rogala - prezydent stowarzyszenia Euracoal i prezes Polskiej Grupy Górniczej – wybrany został w skład Komitetu Wykonawczego CIAB – Coal Industry Advisory Board. CIAB jest od 1979 r. organem doradczym Międzynarodowej Agencji Energetycznej (IEA) i grupuje najważniejszych menedżerów przemysłu węglowego na świecie.

>>>
2019-11-08
Obiecujący pilotaż w kopalni Bolesław Śmiały

Bardzo obiecujące wyniki przynosi pilotaż nowoczesnej technologii odsalania wód w kopalni Bolesław Śmiały w Polskiej Grupie Górniczej, gdzie od lipca działa unikatowa w Europie instalacja w ramach międzynarodowego projektu badawczego „Zero Brine” – poinformowano kilka dni temu na oficjalnym portalu zerobrine.eu i w niderlandzkim periodyku „Water News Europe”.

>>>
2019-11-06
Piotr Naimski o koniecznej suwerenności energetycznej Polski

– W Polsce powinniśmy mieć możliwość podejmowania suwerennych decyzji, w jaki sposób będziemy realizowali bezpieczeństwo energetyczne – powiedział Piotr Naimski, pełnomocnik ds. strategicznej infrastruktury energetycznej, występując w środę 6 listopada w Warszawie podczas inauguracji konferencji EuroPower 2019 jako jej gość honorowy wraz z ministrem energii Krzysztofem Tchórzewskim.

>>>
2019-11-06
Dziesięciu finalistów konkursu "Pracuję bezpiecznie"

Dziesięciu finalistów konkursu „Pracuję bezpiecznie”, którzy wkrótce walczyć będą o tytuł Mistrza BHP w Polskiej Grupie Górniczej oraz główną nagrodę w wysokości 10 tys. zł, wyłonił półfinał, który rozegrano we wtorek 5 listopada w Łaziskach Górnych.

>>>
2019-11-06
Nowy numer magazynu PGG

Drodzy Czytelnicy,

Oddajemy w Wasze ręce kolejny numer Magazynu Polskiej Grupy Górniczej. Głównym materiałem jest relacja z obrad „Energy Summit 2019”. Zamieszczamy ważny list Mateusza Morawieckiego, premiera RP oraz ocenę polskiej wizji transformacji dokonaną przez Krzysztofa Tchórzewskiego, ministra energii.

>>>
2019-11-04
Węgiel XXI wieku – konferencja World Coal Association w Katowicach

- Poszczególni członkowie Unii Europejskiej powinni mieć swobodę w określaniu ram i narzędzi zrównoważonej i skutecznej transformacji energetycznej. Transfer pracy z firm górniczych do bardziej rozwiniętych i dojrzalszych branż musi być stabilny i ciągły oraz musi przyczyniać się do rozwoju gospodarczego regionów górniczych, zamiast do ich zubożenia i wykluczenia. W innym przypadku nie będzie można mówić o transformacji, lecz o prymitywnej likwidacji – powiedział Tomasz Rogala, prezydent Euracoal i prezes Polskiej Grupy Górniczej podczas międzynarodowej konferencji World Coal Association (Światowego Towarzystwa Węglowego), która odbyła się w poniedziałek, 4 listopada, w Katowicach.

>>>
2019-10-31
Wsparcie PGG dla rodzin pracowników po śmierci w wypadku przy pracy

Rodzina pracownika Polskiej Grupy Górniczej, który uległ śmiertelnemu wypadkowi przy pracy, niezależnie od innych przysługujących świadczeń, otrzyma od spółki wsparcie w wysokości 200 tys. zł (z czego 50 tys. zł od razu, a reszta w pięćdziesięciu miesięcznych ratach) – postanowił zarząd Polskiej Grupy Górniczej. Łączna wartość wszystkich świadczeń dla bliskich po śmierci pracownika PGG może wynieść ponad 400 tys. zł.

>>>
2019-10-25
Konkurs na spot filmowy – rozstrzygnięty

W stulecie Powstań Śląskich Śląskie Centrum Wolności i Solidarności w Katowicach zorganizowało konkurs na spot filmowy propagujący tematykę powstańczą. W piątek 25 października nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu.

>>>
2019-10-25
Zawał na dole – jak chronić serce górnika?

O doświadczeniach Polskiej Grupy Górniczej w zakresie udzielania pracownikom pierwszej pomocy przedmedycznej w nagłych wypadkach opowiedział w prelekcji kierownik Zespołu BHP PGG Marek Pawełczyk, uczestniczący w II Akademii BHP Wydawnictwa Górniczego, która w środę i czwartek 23-24 października odbyła się w Bystrej koło Bielska-Białej.

>>>
2019-10-18
100-lecie Akademii Górniczo-Hutniczej

W Krakowie odbywają się obchody 100-lecia Akademii Górniczo-Hutniczej. Ta zasłużona dla polskiej nauki i gospodarki uczelnia rozpoczęła swą działalność w roku 1919. Po odzyskaniu przez Polskę niepodległości, 20 października 1919 r. Naczelnik Państwa Marszałek Józef Piłsudski dokonał uroczystego otwarcia uczelni.

>>>
2019-10-18
Polska Grupa Górnicza przedstawiła swą strategię transformacji przed Komisją Europejską w Brukseli

Do ochrony łańcucha wartości, tworzonego przez spółki górnicze Europy w postaci setek tysięcy atrakcyjnych miejsc pracy i zasilania rynków miliardami euro z podatków, opłat i wynagrodzeń wezwał w Brukseli prezes Polskiej Grupy Górniczej Tomasz Rogala, występując w czwartek, 17 października na obradach Platformy Wsparcia Regionów Górniczych Komisji Europejskiej.

>>>
2019-10-16
Ekogroszek Karlik z PGG wyróżniony w międzynarodowym konkursie

Jeden z flagowych produktów Polskiej Grupy Górniczej – niskoemisyjne paliwo węglowe Ekogroszek Karlik do nowoczesnych kotłów V klasy i Ecodesign – wyróżniono w konkursie 56 Międzynarodowych Targów Budownictwa i 21 Targów Technik Grzewczych i Oszczędności Energii „Instal-System 2019”, które odbyły się 27-29 września w Bielsku-Białej.

>>>
2019-10-15
Gogle wirtualnej rzeczywistości hitem Pikniku Technologicznego Wesoła 2019

Każdy chciał włożyć na oczy gogle wirtualnej rzeczywistości, a technologia VR, której używa się w spółce do nowoczesnych szkoleń górników, była prawdziwym przebojem Pikniku Technologicznego Wesoła 2019, który zorganizowano w mysłowickim Ośrodku Szkoleniowym Śląskiego Centrum Usług Wspólnych w Polskiej Grupie Górniczej.

>>>
2019-10-14
Wystawa fotografii Sébastiena Husté i Jana Czypionki - "Polska – inny kraj węgla"

W ośrodku kultury i skansenie górniczym  „9-9-bis” w Oignies w północnej Francji można obejrzeć wystawę fotografii zatytułowaną „Pologne – L’Autre Pays du Charbon” – „Polska – inny kraj węgla”.

>>>
2019-10-12
Place zabaw od PGG dla dzieci w gminach górniczych

Nowy plac zabaw dla dzieci, wyposażony przez Polską Grupę Górniczą w kilkanaście atrakcyjnych urządzeń do zabawy i ćwiczeń oraz bezpieczną, miękką nawierzchnię, otwarto w sobotę 12 października w Czernicy w gminie Gaszowice. To już trzecia górnicza miejscowość wsparta w ten sposób w projekcie „PGG dla gmin”.

>>>
2019-10-11
Prąd ze słońca popłynie w Halembie - PGG testuje i uruchamia pilotażową instalację fotowoltaiczną

W Ruchu Halemba kopalni Ruda w Polskiej Grupie Górniczej w piątek 11 października uruchomiona zostanie pilotażowa instalacja fotowoltaiczna o mocy 410 kWp (kilowatopików) – pierwsze z przedsięwzięć w dużym projekcie PGG na pozyskanie energii słonecznej.

>>>
2019-10-08
Kongres Energy Summit 2019 obradował w Warszawie

Za zrównoważoną – skuteczną w ochronie klimatu, lecz racjonalną gospodarczo i sprawiedliwą społecznie transformacją energetyczną w Unii Europejskiej opowiedzieli się w końcowej deklaracji uczestnicy dwudniowego kongresu Energy Summit 2019, który obradował w Warszawie 1-2 października.

>>>
2019-10-07
Kondolencje Ministra Energii Krzysztofa Tchórzewskiego

 

>>>
2019-10-07
Team PGG na Silesia Marathon

Najważniejsza impreza biegowa na Śląsku za nami. W niedzielę odbył się już 11. Silesia Marathon, na którym nie zabrakło Teamu Polskiej Grupy Górniczej. Maraton wygrał Kenijczyk Kipmoletich Evams Tamui, ustanawiając nowy rekord imprezy - 2 godziny 21 minut i 37 sekund.

>>>
2019-10-07
Nowy numer magazynu PGG

Drodzy Czytelnicy, oddajemy w Wasze ręce kolejny, październikowy numer "Magazynu PGG". Znajdziecie w nim wiele ciekawych artykułów i relacji.

>>>
2019-10-04
Górnik zginął po silnym wstrząsie w Ruchu Bielszowice

Jedna ofiara śmiertelna i sześciu hospitalizowanych to aktualny w piątek rano bilans tragicznego w skutkach wstrząsu, który w czwartek (3 października) po południu wystąpił tysiąc metrów pod ziemią w Ruchu Bielszowice kopalni Ruda w Polskiej Grupie Górniczej.

>>>
2019-10-02
Energy Summit 2019 - warunki zrównoważonej transformacji energetycznej

Za nami pierwszy dzień kongresu Energy Summit 2019 organizowanego przez Ministerstwo Energii, Euracoal oraz Polską Grupę Górniczą. Przybyłych gości powitali Adam Gawęda - wiceminister energii oraz Tomasz Rogala - prezes PGG. Premier Mateusz Morawiecki skierował do uczestników list.

>>>
2019-09-18
W rocznicę tragicznej katastrofy

W środę, 18 września, minęło 10 lat od katastrofy w Ruchu Śląsk kopalni Wujek. Było to jedno z najtragiczniejszych wydarzeń w historii polskiego górnictwa. Na poziomie 1050 doszło do zapalenia metanu i prawdopodobnie jego wybuchu. W katastrofie życie straciło 20 górników, 34 zostało poszkodowanych, z czego 25 ciężko. Łącznie w strefie zagrożenia znajdowały się wówczas 222 osoby.

>>>
2019-09-14
Muzyczne widowisko powstańcze i piknik dla dzieci w Syryni pod patronatem Adama Gawędy

Wielkie powstańcze widowisko „3 krople krwi”  można było zobaczyć i usłyszeć w sobotę, 14 września w hali sportowej Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Syryni koło Wodzisławia Śląskiego. Spektakl opowiada o bohaterach powstań śląskich. Wstęp na widowisko był bezpłatny. Jednym z organizatorów spektaklu była Polska Grupa Górnicza, natomiast patronat objął Adam Gawęda, wiceminister energii, który przybył na uroczystość wraz z żoną Ewą Marią. Do Syryni przybyli także przedstawiciele zarządu PGG z prezesem Tomaszem Rogalą na czele.

>>>
2019-09-13
Wystartował XIV Bieg Pamięci Ku Czci Męczenników Stanu Wojennego

13 września 2019 r. pod pomnikiem Poległych Górników kopalni „Wujek” w Katowicach rozpoczęła się XIV Pielgrzymka biegowa do grobu bł. ks. Jerzego Popiełuszki. zwana „Biegiem Pamięci Ku Czci Męczenników Stanu Wojennego”.

>>>
2019-09-10
Polska Grupa Górnicza na Międzynarodowych Targach Górnictwa, Przemysłu Energetycznego i Hutniczego KATOWICE 2019

Dzisiaj tj. 10 września w Katowicach  otwarto Międzynarodowe Targi Górnictwa, Przemysłu Energetycznego i Hutniczego KATOWICE 2019. Wiceminister energii Adam Gawęda, który symbolicznie przeciął wstęgę powiedział :   To właśnie w sercu przemysłowym Polski odbywają się te bardzo ważne targi. (…) Wykorzystajmy wspólnie tę szansę transformacji sektora energetycznego i wydobywczego. Nowe rozwiązania technologiczne, coraz to bardziej wydajne i bezpieczne urządzenia to przyszłość naszego górnictwa. Górnictwa bezpiecznego i zapewniającego trwałe i dobre miejsca pracy – mówił wiceminister Gawęda.

>>>
2019-09-07
Festyn rodzinny w Łaziskach

Historia wydobycia węgla kamiennego w Łaziskach i okolicach sięga już 240 lat. Z tej okazji odbywają się uroczystości związane z tym pięknym jubileuszem.

>>>
2019-09-05
PGG na 29. Forum Ekonomicznym w Krynicy

Prawie 5 tysięcy gości i ponad 600 dziennikarzy z 60 krajów wzięło udział w 29. edycji Forum Ekonomicznego w Krynicy. Trzydniowe obrady dobiegły końca.

>>>
2019-09-02
Retransmisja widowiska z okazji setnej rocznicy Pierwszego Powstania Śląskiego

Zapraszamy wszystkich sercem związanych ze Śląskiem do TVP1, w najbliższy poniedziałek 2 września, o godzinie 23.20  na retransmisje widowiska z okazji setnej rocznicy Pierwszego Powstania Śląskiego.

>>>
2019-08-20
Reprezentacja PGG na Pielgrzymce Stanowej Kobiet i Dziewcząt do Matki Boskiej Piekarskiej

Pątniczki z KWK Wujek wzięły udział w corocznej Pielgrzymce Kobiet i Dziewcząt na piekarską kalwarię. Pracownice oddziału Polskiej Grupy Górniczej przekazały dar od Kopalni Wujek w  procesji z darami na ręce kard. Stanisława Dziwisza, który przewodniczył liturgii na wzgórzu kalwaryjskim. Homilię wygłosił biskup opolski Andrzej Czaja, który nawoływał kobiety do walki ze złem, a nie z człowiekiem.

>>>
2019-08-19
Przeżyjmy to jeszcze raz. 11 sierpnia (niedziela) piknik dla naszych pracowników.
>>>
2019-08-14
Zaczęło się w Mysłowicach – obchody wybuchu I Powstania Śląskiego pod patronatem Polskiej Grupy Górniczej

W 100 – lecie wybuchu I Powstania Śląskiego na terenie miasta Mysłowice odbyło się szereg wydarzeń przypominających jak wielkie znaczenie miało przyłączenie Górnego Śląska do Polski. Wydarzeniom tym patronowała Polska Grupa Górnicza.
Obchody rozpoczęły się we wtorek 13 sierpnia – tego dnia zaprezentowały się grupy rekonstrukcyjne, odbyła się wspólna biesiada przy ognisku z piosenka powstańczą. Natomiast główne uroczystości - 14 sierpnia rozpoczęła Msza Św. w intencji poległych Powstańców w kościele pw. Ścięcia św. Jana Chrzciciela w Mysłowicach koncelebrowana przez metropolitę katowickiego abp Wiktora Skworca.  Na  okoliczność obchodów odjechał także specjalny tramwaj powstańczy o nr 100 oklejony historycznymi treściami o Powstaniach Śląskich.  Otwarto również  Miejsce Pamięci Powstańczej połączone z odsłonięciem i poświęceniem tablicy pamiątkowej z udziałem władz samorządowych, parlamentarzystów, mieszkańców Mysłowic i zaproszonych gości. Całość zakończyło widowisko historyczne połączone z koncertem. Odtworzono wydarzenia, który dały początek I Powstaniu Śląskiemu – manifestację  robotników, którzy domagali się wstrzymanej wypłaty. Przypomnijmy, że sto lat temu właśnie na terenie byłej już kopalni Mysłowice doszło do masakry górników. Te wydarzenia stały się bezpośrednią przyczyną wybuchu I Powstania Śląskiego. Podczas rekonstrukcji wydarzeń w rolę górników wcielili się znani aktorzy (m.in. Jacek Kawalec). Inscenizacja historyczna odbyła się przy pomocy specjalnej scenografii i użyciu efektów pirotechnicznych.  Ostatnim punktem programu był koncert z udziałem m.in. zespołu Dżem, Stanisława Sojki, Czesława Mozila.
Partnerem uroczystych obchodów była Polska Grupa Górnicza

>>>
2019-08-14
Msza św. w setną rocznice wybuchu I Powstania Śląskiego

11 sierpnia  godz. 12.00 -  niedziela - Katedra Chrystusa Króla w Katowicach – uroczysta msza św. w setną rocznicę wybuchu I Powstania Śląskiego z honorowymi sztandarami górniczymi  i orkiestrą Polskiej Grupy Górniczej. Mszy św. przewodniczył Arcybiskup Wiktor Skworc i 22 księży koncelebransów. Prócz sztandarów górniczych pojawiły się także sztandary ratowników i komandosów. Wśród zaproszonych gości znalazły się władze wojewódzkie, samorządowe, parlamentarzyści i Zarząd Polskiej Grupy Górniczej z prezesem Tomaszem Rogalą, inicjatora uroczystych obchodów.

>>>
2019-08-12
Widowisko z okazji setnej rocznicy Pierwszego Powstania Śląskiego

W niedzielę 11 sierpnia, w Archikatedrze Chrystusa Króla w Katowicach odbyło się widowisko pt. „W dziewiętnastym roczku, w tym wielkim powstaniu…”.  z okazji setnej rocznicy Pierwszego Powstania Śląskiego.  Organizatorem wydarzenia, w którym udział wziął między innymi premier RP Mateusz Morawiecki była Polska Grupa Górnicza. Wypełniona po brzegi katowicka Archikatedra zgromadziła mieszkańców naszego regionu, parlamentarzystów, duchowieństwo oraz wszystkich chętnych, którzy chcieli uczcić heroiczną postawę powstańców, bowiem wstęp na to wydarzenie był wolny.

>>>
2019-07-12
Rekompensaty za droższy prąd

Do 20 lipca Ministerstwo Energii ma czas na wydanie rozporządzenia o rekompensatach za droższy prąd – pisze w „Pulsie Biznesu” Magdalena Graniszewska.

>>>
2019-07-09
Awaria w oczyszczalni ścieków

W dniu 6 lipca 2019 r. miał miejsce niekontrolowany wypływ zanieczyszczonych wód do Wisły, opublikowany w sieci przez wędkarza, który nad rzekę przyszedł łowić ryby. Na zamieszczonym filmie widać było płynący rowem potok czarnej substancji powodujący czarną plamę na całej szerokości Wisły. Powodem tego zdarzenia było niekontrolowane odpompowanie namułu pochodzącego z oczyszczalni ścieków należącej do Bieruńskiego Przedsiębiorstwa Inżynierii Komunalnej, zgromadzonego w zbiorniku retencyjnym pompowni odprowadzającej wody powierzchniowe z obszaru obniżonego wskutek eksploatacji górniczej.

>>>
2019-07-08
Jarosław Kaczyński odwiedził rannych górników w szpitalu

Prezes PiS Jarosław Kaczyński odwiedził w szpitalu górników rannych w poniedziałkowym wypadku w kopalni Murcki-Staszic.

>>>
2019-07-02
Minister energii przyjechał do rannych górników

2 lipca na Śląsk przyjechał minister energii Krzysztof Tchórzewski. Spotkał się z rannymi górnikami, lekarzami opiekującymi się poszkodowanymi oraz z ratownikami górniczymi z KWK Murcki - Staszic oraz z  Centralnej  Stacji Ratownictwa Górniczego, którzy uczestniczyli we wczorajszej akcji ratunkowej w kopalni Murcki- Staszic. Podziękował także zespołom wewnętrznym kopalni za sprawnie przeprowadzoną akcję. - Chcę podkreślić, że władze spółki,  kopalni, a także władze reprezentowane przez pana wojewodę, dołożą wszystkich starań, aby podjąć odpowiednie działania, żeby zarówno rodziny tych, którzy zginęli, jak i ci, którzy są poszkodowani - spotkali się z należytą opieką – zadeklarował
Okoliczności wypadku wyjaśnia katowicki Okręgowy Urząd Górniczy. Gdy pozwolą na to warunki, w rejonie dotkniętym wstrząsem ma być przeprowadzona wizja lokalna, aby ocenić rozmiary zniszczeń i ustalić dokładne przyczyny wypadku.
Przypomnijmy, że w wyniku katastrofy, do której doszło do katowickiej kopalni zginęło trzech górników, a sześciu zostało rannych.

>>>
2019-07-02
Wstrząs w kopalni Murcki-Staszic

Wczoraj o godzinie 14.12 w katowickiej kopalni Murcki-Staszic doszło do silnego tąpnięcia. Nie żyje trzech górników, sześciu udało się przewieźć na powierzchnię – znajdują się w szpitalach: trzech w Ochojcu, po jednych w Sosnowcu, Bogucicach i Murckach.
Stan górników jest stabilny, doznali głównie urazów ortopedycznych, stłuczeń, złamań.
Przedstawiciele Polskiej Grupy Górniczej  są w stałym kontakcie zarówno z lekarzami jak i  rodzinami poszkodowanych górników w celu stałego monitorowania stanu zdrowia i zapewnienia jak najlepszej opieki medycznej. Do rodzin zmarłych górników skierowano pracowników kopalni oraz psychologów. Mają otrzymać również pomoc materialną. O przebiegu akcji prezes PGG Tomasz Rogala rozmawiał  telefonicznie z premierem Mateuszem Morawieckim, który zapewnił o gotowości do wszelkiej pomocy ze strony rządu. Dzisiaj na Śląsk przyjedzie minister energii Krzysztof Tchórzewski, który spotka się z rannymi górnikami.  Okoliczności wypadku wyjaśnia katowicki Okręgowy Urząd Górniczy. Gdy pozwolą na to warunki, w rejonie dotkniętym wstrząsem ma być przeprowadzona wizja lokalna, aby ocenić rozmiary zniszczeń i ustalić dokładne przyczyny wypadku.

>>>
2019-06-28
Tomasz Rogala, prezydent Euracoal podsumował miniony rok

W poniedziałek 24 czerwca br., w Krakowie odbyło się spotkanie Komitetu Wykonawczego i Zgromadzenia Ogólnego Europejskiego Stowarzyszenia Węgla Kamiennego i Brunatnego EURACOAL. W swoim przemówieniu prezydent Euracoal Tomasz Rogala podsumował działania Stowarzyszenia oraz przypomniał najważniejsze wydarzenia 2018, które miały wpływ na politykę klimatyczną, a w dalszej konsekwencji na przyszłość węgla i energetyki konwencjonalnej.

>>>
2019-06-28
PGG uruchamia instalacje fotowoltaiczne

Polska Grupa Górnicza S.A. rozpoczęła realizację zapowiadanego projektu instalacji fotowoltaicznych. To pierwszy na taką skalę projekt realizowany na terenach górniczych i obiektach przemysłowych w Polsce.

>>>
2019-06-27
Informacja dotycząca pracowniczych planów kapitałowych
>>>
2019-06-25
Wspólny dojazd do pracy – wygoda i oszczędność

Polska Grupa Górnicza w ramach programu PGG Family uruchomiła specjalną aplikację, która ułatwia pracownikom wspólne dojazdy do pracy. Wystarczy w zakładce Świat Komunikacji na stronie PGG Family wpisać trasę przejazdu, godziny pracy i poczekać na odzew zainteresowanych pracowników, którzy codziennie pokonują tą samą trasę. Dzięki wspólnym dojazdom pracownicy PGG mogą zaoszczędzić czas i pieniądze.

>>>
2019-06-24
Analiza Instytutu Staszica dotycząca przewidywanych zmian cen węgla i ich wpływu na polski sektor energetyki i ciepłownictwa

Instytut Staszica dokonał analizy dotyczącej  przewidywanych zmian cen węgla i ich wpływu na polski sektor energetyki 
i ciepłownictwa.

>>>
2019-06-18
Zmiany kadrowe w PGG

Zarząd Polskiej Grupy Górniczej dokonał kilku zmian kadrowych w kopalniach spółki. W miejsce Michała Piechy, dyrektorem KWK Ruda został dotychczasowy naczelny inżynier Ruchu Halemba Krzysztof Kiełbiowski.  Na stanowisko naczelnego inżyniera Ruchu Halemba w KWK Ruda awansowany został dotychczasowy kierownik działu górniczego Grzegorz Fijak. Zmian dokonano także w KWK Murcki-Staszic. Miejsce Marka Skuzy zajął  Adam Robakowski, dotychczasowy dyrektor Biura Produkcji w Centrali PGG S.A. Ponadto, w KWK Sośnica na stanowisko naczelnego inżyniera powołano Sebastiana Stopę, który dotychczas zajmował stanowisko  kierownika działu górniczego. W kopalni Bolesław Śmiały stanowisko naczelnego inżyniera obejmie Zbigniew Domalik, dotychczasowy dyrektor Biura Zagrożeń Naturalnych w centrali PGG.

>>>
2019-06-17
Nagrodzono najlepszych policjantów ruchu drogowego w województwie śląskim

Rozstrzygnięto  XXXII edycję wojewódzkiego konkursu „Policjant roku ruchu drogowego”. Do rywalizacji stanęło 33 najlepszych policjantów ruchu drogowego reprezentujących komendy miejskie i powiatowe oraz Komisariat Autostradowy Policji. W uroczystości rozdania nagród wzięli udział m.in. Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach nadinsp. Krzysztof Justyński, Komendant Szkoły Policji w Katowicach insp. Rafał Kochańczyk,  Marszałek Województwa Śląskiego Jakub Chełstowski oraz wiceprezes PGG ds. pracowniczych Jerzy Janczewski. Polska Grupa Górnicza ufundowała nagrodę w kategorii jazda sprawnościowa samochodem oraz nagrodę za drugie miejsce w klasyfikacji generalnej.  

>>>
2019-06-14
PGG wspiera uczniów szkół branżowych

Na zaproszenie władz Powiatu Wodzisławskiego oraz Powiatowego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli Polska Grupa Górnicza uczestniczyła w gali „Powiat i biznes”, gdzie przekazała nagrody dla najlepszych uczniów szkół technicznych i zawodowych. Nasz udział w  tym wydarzeniu nie był przypadkowy, bowiem z Powiatem Wodzisławskim  mamy podpisaną umowę o współpracy w zakresie kształcenia zawodowego. Warto dodać, że w tym właśnie powiecie Polska Grupa Górnicza ma największą ilość stypendystów, którzy podpisali umowy o podjęciu pracy po zakończeniu nauki. W ślad za tym PGG w ramach współpracy z Wodzisławskim Wydziałem Edukacji postanowiło przyznać 15 nagród uczniom : Agnieszce Salomon, Błażejowi Błatoniowi, Michałowi Bożkowi, Filipowi Giemzie, Laurze Wileńskiej, Rafałowi Wawrzyczekowi, Kamilowi Gruszce, Przemysławowi Dragonowi, Szymonowi Brachmanowi, Pawłowi Nosiadkowi, Sandrze Bank, Dawidowi Franiczkowi, Bieniaminowi Stalęga, Krzysztofowi Gniadkowi oraz Kacprowi Kałuży.   Uczniowie ci  w dobiegającym końca roku szkolnego wyróżniali się sukcesami w nauce   i zdobywali nagrody w  branżowych konkursach wiedzy zawodowej. Nagrody w imieniu wiceprezesa PGG ds. pracowniczych Jerzego Janczewskiego wręczył dyrektor departamentu wsparcia HR Andrzej Sączek.

>>>
2019-06-10
Nowy numer miesięcznika „Polska Grupa Górnicza”

Ukazał się już czerwcowy numer naszego miesięcznika PGG Magazyn. W nim jak zwykle zapraszamy Państwa do zapoznania się z nowościami programu PGG Family, relacji z wyjazdu do Prezydenta RP Andrzeja Dudy specjalnym pociągiem ze Śląska, podsumowania Europejskiego Kongresu Gospodarczego a także ciekawostek naukowych i bajki Dziadka Edka. Zapraszamy.

>>>
2019-06-07
Z FlixBusem najtaniej podróżować będzie Polska Grupa Górnicza

FlixBus, to zielony przewoźnik autobusowy, posiadający międzynarodowy zespół pracowników w Monachium, Berlinie, Warszawie, Paryżu, Mediolanie, Budapeszcie, Zagrzebiu i Kopenhadze, a także kilka tysięcy kierowców z całej Europy.

>>>
x Ta strona korzysta z plików cookie ("ciasteczka"). Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookies. Dowiedz się więcej.