Aktualności

2018-08-16
Świat Ogłoszeń – nowość w serwisie PGG Family

Wystartowała nowa funkcja na  stronie  internetowej PGG Family – Świat Ogłoszeń. To kolejne narzędzie stworzone z myślą o pracownikach Polskiej Grupy Górniczej w ramach programu PGG Family. W tym wewnętrznym portalu ogłoszeń internetowych, pracownicy w prosty i szybki sposób mogą dotrzeć swoim ogłoszeniem do sprawdzonych odbiorców, którymi są koledzy z pracy i ich rodziny. Świat Ogłoszeń rozwijać się będzie zgodnie z potrzebami pracowników, a jego twórcy przewidują wymianę,  sprzedaż bądź zakup różnych towarów:  od komputerów, poprzez meble, sprzęt sportowy, ubrania, aż po samochody czy nieruchomości. Serwis jest całkowicie bezpłatny.

>>>
2018-08-10
Racjonalna polityka klimatyczna – PRE_COP24

„Polska droga do czystego środowiska” pod takim hasłem rozpoczęła się 9 sierpnia w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach, konferencja Społeczny PRE_COP24.  Przez dwa dni goście z całego świata będą debatować o zmianach  klimatycznych.  Spotkanie to jest jednym z wydarzeń poprzedzających grudniowy szczyt klimatyczny w Katowicach. Wśród zaproszonych gości był wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski, który stwierdził, że - powinniśmy na COP24 wypracować stanowisko, które będzie realne, aby ci, którzy je przyjmą, potem go nie kwestionowali. Dwudniowa debata ma dotyczyć również  tego jak  realizować politykę klimatyczną w taki sposób, aby nie wiązało się to z nadmierną likwidacją miejsc pracy w przemyśle.

>>>
2018-08-08
Nowoczesne spojrzenie na górnictwo

Polska Grupa Górnicza S.A. oraz firma ABB sp. z o.o. podpisały list intencyjny w sprawie współpracy obu firm.  Uroczyste podpisanie odbyło się 8 sierpnia w Centrali PGG z udziałem prezesa Tomasza Rogali i prezesa zarządu ABB Pawła Łojszczyka. Wiedza inżynierów Polskiej Grupy Górniczej z jednej strony  a  doświadczenie ABB w zakresie opracowań nowych technologii z drugiej - to nowoczesne spojrzenie na górnictwo i efektywne wykorzystanie wspólnie osiągniętych rozwiązań.

>>>
2018-08-01
Roztrzygnięcie Konkursu Weekend ze Skodą

Dobiegła końca pierwsza edycja Konkursu „Weekend ze Skodą”. Jury zapoznało się ze wszystkimi hasłami konkursowymi, które liczone były w setkach. Jurorzy postawili na niebanalne, oryginalne hasła reklamowe, które łączyły słowa PGG Family oraz Skoda. Wybór był trudny, kreatywność naszych pracowników dopisała. Ostatecznie na weekendowe wojaże ze Skodą wybierze się czterech laureatów, których nazwiska publikujemy w dziale aktualności na stronie www.pggfamily.pl.

Zwycięzcom gratulujemy!

>>>
2018-07-31
Dobre wyniki finansowe Polskiej Grupy Górniczej

Poprawa sytuacji rynkowej oraz prowadzona restrukturyzacja spółki przełożyły się  na jej wyniki finansowe.

>>>
2018-07-27
PGG stabilnym dostawcą węgla na rynku krajowym

Wywiad z Adamem Hochułem, Wiceprezesem ds. Sprzedaży  Polskiej Grupy Górniczej S.A.

>>>
2018-07-17
PGG Family – kolejny krok milowy!

Program PGG Family dynamicznie się rozwija. Właśnie uruchomiliśmy specjalną stronę internetową poświęconą programowi www.pggfamily.pl. Jej atuty to  m. in. miła dla oka szata graficzna oraz przejrzysty i prosty sposób poruszania się po benefitach.

>>>
2018-07-16
Rola węgla w dostarczaniu taniej i czystej energii

W poniedziałek, 9 lipca 2018 r., Europejskie Stowarzyszenie Węgla Kamiennego i Brunatnego (EURACOAL) wzięło udział w debacie w Parlamencie Europejskim na temat przystępnej cenowo i czystej energii, której dostarczenie jest 7. celem ONZ Na Rzecz Zrównoważonego Rozwoju (UN Sustainable Development Goal No. 7).  

>>>
2018-07-10
PGG wprowadziła do sprzedaży dwa nowe produkty: KARLIK EKOGROSZEK® i WUJEK EKOGROSZEK®

Polska Grupa Górnicza wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów wprowadziła do swojej oferty handlowej dwa nowe, innowacyjne paliwa węglowe - KARLIK EKOGROSZEK® i  WUJEK  EKOGROSZEK®. Nowe paliwa charakteryzują się bardzo wysoką wartością opałową, niską zawartością popiołu i siarki oraz spełniają wszystkie wymagania dotyczące jakości paliw stałych, określone w krajowych przepisach prawa, również te określone w  wojewódzkich „uchwałach antysmogowych”.

>>>
2018-07-09
Nowy numer Magazynu PGG

Do naszych Czytelników trafia nowy, wakacyjny numer Magazynu PGG, a w nim wiele ciekawych artykułów, informacji i zdjęć. Przede wszystkim informujemy o kolejnych benefitach dla pracowników naszej firmy w ramach programu PGG Family. Warto przeczytać, bo korzyści są niebagatelne!

>>>
2018-07-09
Komunikat PGG

Polska Grupa Górnicza S.A. (dalej: spółka) informuje, że podjęto decyzję o regulowaniu zobowiązań z zastosowaniem mechanizmu podzielonej płatności tzw. split payment od dnia 01 września 2018 roku.

>>>
2018-07-06
Polska Grupa Górnicza partnerem strategicznym Górnika Zabrze

Polska Grupa Górnicza została partnerem strategicznym 14-krotnego Mistrza Polski.  Przed Areną Zabrze trakcie przedsezonowej prezentacji drużyny ogłoszono nawiązanie współpracy pomiędzy Klubem a PGG. 

>>>
2018-07-02
Reprezentacja PGG na Runmageddon Silesia ku czci ofiar tragedii na Ruchu Zofiówka

Pod hasłem "Górnicy pamiętamy  - 05.05.2018" wystartowali uczestnicy tegorocznego Runmageddonu na KWK Pniówek, zorganizowanym ku czci tragicznie zmarłych górników z Ruchu Zofiówka Jastrzębskiej Spółki Węglowej.

>>>
2018-06-28
PGG i PZU rozszerzają współpracę

Polska Grupa Górnicza i PZU zawarły umowę partnerską w ramach programu PGG Family. Umowa dotyczy specjalnego systemu rabatowego oraz usług dodatkowych dla pracowników Polskiej Grupy Górniczej oraz ich rodzin dzięki przynależności do Klubu PZU Pomoc w Życiu.

>>>
2018-06-28
Nowy numer miesięcznika PGG Magazyn

Pracownicza karta PGG Family oraz Dzień Dziecka to główne tematy naszego Magazynu PGG, który już jest do poczytania ale także do oglądania bowiem wyjątkowo dużo jest w nim zdjęć…... W gazecie możemy także przeczytać o wspólnej akcji PGG i Śląskiej Policji, prezencie dla przedszkolaków z Lędzin czy sięgnąć po terminarz niedawno rozpoczętych Mistrzostw Europy w piłce nożnej. Na chwilę wrócimy także do Europejskiego Kongresu Gospodarczego i naszych na nim paneli….

>>>
2018-06-26
Pierwszy dzień wydawania kart PKN ORLEN

26 czerwca od rana we wszystkich kopalniach i zakładach pracy Polskiej Grupy Górniczej ruszyła akcja wydawania kart paliwowych PKN Orlen.  Odwiedziliśmy tego dnia kopalnię Murcki Staszic. Rzeczywiście pracownicy już od porannych godzin przychodzili po odbiór kart uprawniających do zniżek na stacjach  Orlenu -  w ramach programu PGG Family.

>>>
2018-06-25
W Zabrzu powstaje ośrodek dokumentacji górniczej

25 czerwca w hali rozdzielni i sprężarek Sztolni Królowa Luiza przy w Zabrzu odbyła się konferencja na temat powołania Ośrodka Dokumentacji Górniczej. Zadaniem Ośrodka będzie gromadzenie, przechowywanie oraz udostępnianie dokumentacji, pozyskanej m.in. z likwidowanych zakładów górniczych.

>>>
2018-06-13
Rachunek wdzięczności dla bohaterów

W „Śląskim Centrum Wolności i Solidarności” przy kopalni Wujek, 13 czerwca odbyła się konferencja w ramach programu Fundacji PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza „Rachunek Wdzięczności PGNiG” . Intencją programu jest wsparcie dla bohaterów polskiej historii – górników z kopalni Wujek, którzy sprzeciwili się wprowadzeniu stanu wojennego w 1981 roku i zorganizowali strajk okupacyjny.  Minister Energii Krzysztof Tchórzewski wystosował list, w którym podkreślił że jest to akcja niezwykła pod względem zarówno społecznym jak i historycznym. „Oddanie pamięci prawdziwym bohaterom polskiej historii uświadamia zwłaszcza młodemu pokoleniu jak ważne są zasługi często bezimiennych  osób, które przez swoją postawę przyczyniły się do ważnych zmian w naszym kraju. ME docenia tę akcję podobnie jak poprzednią.  Pomoc jaką oferuje spółka powstańcom i górnikom jest przejawem  wdzięczności  dla osób, które w walce o wolność poświęciły zdrowie i życie.   Powstańcy  heroicznie walczyli o odzyskanie niepodległości  naszej Ojczyzny, górnicy przeciwstawili się komunistycznemu zniewoleniu”. Wcześniej PGNIG zorganizował taką akcję dla powstańców warszawskich. „Rachunek wdzięczności PGNiG” dotyczy tych osób, które zakupują gaz w PGNiG i wynieść może nie więcej niż 900 zł rocznie.

>>>
2018-06-10
Takiego weekendu długo nie zapomnimy…

Przez cały weekend pracownicy Polskiej Grupy Górniczej wraz z rodzinami mogli bawić się w Westernowym Parku Rozrywki Twinpigs w Żorach oraz w Legendii czyli Śląskim Wesołym Miasteczku w Chorzowie. Wszystkie atrakcje były nieodpłatne a dzięki karnetom dołączanym do zaproszeń można było także napić się i zjeść nie tylko smaczny obiad. Każdy też otrzymał koszulkę z logo PGG. Zarówno Legendia jak i Twinpigs cieszyły się przez całe dwa dni dużym powodzeniem.

>>>
2018-06-04
Świeć przykładem z PGG

Jak bezpiecznie zachowywać się na drodze, co zrobić aby uniknąć nieszczęśliwego wypadku  idąc do szkoły czy przedszkola? - na takie i inne pytania  pomoże dzieciom odpowiedzieć akcja Polskiej Grupy Górniczej oraz Śląskiej Komendy Policji, zainaugurowana 4 czerwca na Stadionie Śląskim pod nazwą „Świeć przykładem z PGG”.

>>>
2018-06-01
PGG ufundowała pracownię robotyki w przedszkolu integracyjnym w Lędzinach

Polska Grupa Górnicza postanowiła wesprzeć przedszkole integracyjne nr 2 w Lędzinach, do którego uczęszczają m. in. dzieci pracowników i ufundowała  pracownię robotyki, programowania  oraz terapii ręki  dla najmłodszych. Uroczyste otwarcie pracowni robotyki odbyło się 1 czerwca br., w Miejskim Przedszkolu nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Lędzinach. To pierwsza tego typu pracownia na Śląsku i jedna z pierwszych w kraju.

>>>
2018-05-27
Mężczyźni i młodzieńcy pielgrzymowali do Matki Boskiej Piekarskiej

Pielgrzymka ma już kilkudziesięcioletnią tradycję, ale stale przyciąga mężczyzn w różnym wieku w liczbie nawet 100 tysięcy. Wielu pielgrzymuje piechotą, z oddalonych nawet o 60 km miejscowości, całą noc zmierzając ku Matce Bożej Piekarskiej. W tym roku męskie delegacje przybyły ze wszystkich parafii archidiecezji.

>>>
2018-05-23
W podziękowaniu strażakom

Polska Grupa Górnicza jest jednym z fundatorów sztandaru dla Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Rudzie Śląskiej. 23 maja na placu Jana Pawła II odbyła uroczystość nadania sztandaru połączona z obchodami Dnia Strażaka. Wcześniej, w kościele pw. św. Pawła Apostoła została odprawiona msza św. w intencji strażaków i pracowników Komendy. Rudzka komenda otrzymała również Złotą Odznakę Honorową za Zasługi dla Województwa Śląskiego. Podczas uroczystości wręczono odznaczenia oraz wyróżnienia.

>>>
2018-05-15
„Bezpieczeństwo energetyczne Polski” oraz „Śląsk – wizja i projekty” czyli – drugi dzień Europejskiego Kongresu Gospodarczego

„Jak zapewnić bezpieczeństwo energetyczne Polski w perspektywie średnio i długoterminowej” to tytuł panelu, który odbył się we wtorek, drugiego dnia Europejskiego Kongresu Gospodarczego. Wśród panelistów znaleźli się m.in. Krzysztof Tchórzewski minister energii oraz Tomasz Rogala prezes PGG.  — Zabezpieczenie dostaw energii elektrycznej i stabilność systemu to priorytety w długofalowej polityce energetycznej. Polska dynamicznie się rozwija, rośnie zapotrzebowanie na energię, jednocześnie istniejące rezerwy mocy są niewystarczające. Dlatego niezbędne będzie powstanie nowych źródeł i modernizacja istniejących, aby zapewnić stabilność dostaw odpowiadającą zwiększonemu popytowi -  mówił minister Tchórzewski.  Uczestnicy panelu również podkreślali  rolę budowania bezpieczeństwa energetycznego kraju i troskę o aspekt środowiskowy w energetyce.

>>>
2018-05-15
Apelujemy o rozwagę - panel „Energetyka w Europie”- już za nami

Pierwszego dnia Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach Prezes Polskiej Grupy Górniczej Tomasz Rogala wziął udział w panelu „Energetyka w Europie. Dylematy i wyzwania”. W panelu uczestniczył również minister energii Krzysztof Tchórzewski oraz liderzy polskich i zagranicznych spółek energetycznych.

>>>
2018-05-15
„Ojcowie Niepodległości” na Kongresie Gospodarczym

Pierwszego dnia Europejskiego Kongresu Gospodarczego odbył się wernisaż wystawy pt. „Ojcowie Niepodległości”. Wydarzenie zostało przygotowane w ramach obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości przez katowicki oddział Instytutu Pamięci Narodowej. W wernisażu wziął udział wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski. Wystawa została objęta patronatem honorowym wojewody śląskiego Jarosława Wieczorka.

>>>
2018-05-10
PGG wraz z Muzeum Górnictwa zachęca do zwiedzania kopalni

NIEMAPA Zabrze Przewodnik w zabawny i graficzny sposób zachęca do zwiedzania kopalni czy obserwowania historii techniki….

>>>
2018-05-10
Nowy numer miesięcznika „Polska Grupa Górnicza”

Ukazał się nowy numer miesięcznika Magazyn PGG, a w nim wiele ważnych informacji dla załogi firmy.

>>>
2018-04-27
Ruszył program dla Pracowników „PGG Family”!

Zgodnie z zapowiedziami Zarządu Polskiej Grupy Górniczej w piątek 27 kwietnia ruszył specjalny program dla pracowników Polskiej Grupy Górniczej „PGG Family”.

>>>
2018-04-24
Spór zbiorowy w spółce zakończony

W poniedziałek 23 kwietnia br., zarząd PGG podpisał ze stroną społeczną porozumienie płacowe, które kończy spór zbiorowy w spółce. Ustalono, że od 1 kwietnia 2018 roku pracownicy PGG uprawnieni będą do otrzymywania dodatku do przepracowanej dniówki roboczej w następujących wysokościach:

 • pracownicy pod ziemią:
  • robotnicy w wyrobiskach - 32,00 zł./dn.
  • robotnicy pozostali pracownicy - 30,00 zł./dn.
  • stanowiska nierobotnicze (etat) w wyrobiskach - 32,00 zł./dn.
  • stanowiska nierobotnicze (etat) pozostali - 30,00 zł./dn.
 • pracownicy przeróbki mechanicznej węgla - 28,00 zł./dn.
 • pozostali pracownicy powierzchni:
  • robotnicy - 18,00 zł./dn.
  • stanowiska nierobotnicze (etat) - 18,00 zł./dn.

>>>
2018-04-23
Barbórka to nasze niematerialne dziedzictwo

"Dziedzictwo niematerialne - lokalna tożsamość - globalne bogactwo" - pod takim tytułem Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu zorganizowało 21 kwietnia konferencję, podczas której oficjalnie podpisano deklarację zgody na wpisanie na krajową listę niematerialnego dziedzictwa kulturowego - obchodów Barbórki.

>>>
2018-04-19
Akcja wydawania kart rozpoczęta

W Polskiej Grupie Górniczej 19 kwietnia br. rozpoczęła się akcja wydawania kart płatniczych, które zastąpią tradycyjne papierowe bony żywieniowe. Wyznaczono specjalne punkty, gdzie na dwie zmiany od wczesnych godzin rannych do późnego wieczora uprawnieni pracownicy mogą odbierać karty. W sumie akcja ta obejmie ok. 40 tysięcy zatrudnionych w PGG.

>>>
2018-04-16
PGG wprowadza rewolucyjny system kart płatniczych. Zastąpią papierowe bony żywnościowe

Polska Grupa Górnicza wprowadza innowacyjny system kart płatniczych, które zastąpią stosowane dotychczas papierowe bony żywieniowe. To pierwsze tego typu rozwiązanie w górnictwie wprowadzone na taką skalę. Przedsięwzięcie obejmie około 40 tys. pracowników PGG.

>>>
2018-04-13
Komunikat Polskiej Grupy Górniczej

W dniu 13 kwietnia br., odbyła się druga tura mediacji w sprawie sporu zbiorowego w PGG. Zarząd Polskiej Grupy Górniczej S.A. podjął rokowania ze stroną społeczną i na żądanie 10% wzrostu wynagrodzeń zaproponował rozwiązania, które skutkują ok. 6% wzrostem wynagrodzeń.

>>>
2018-04-13
PGG wsparła finansowo dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych

"Dary Serca" przekazane przez PGG SA są bezcenne, gdyż wyrażają dobroć i chęć niesienia pomocy. Doceniamy ten Wielki Gest, dzięki któremu uśmiech na twarzy obdarowanego dziecka jest bezcenny. Jakie znaczące są zatem słowa Jana Pawła II „Człowiek jest wielki nie przez to co posiada, lecz przez to kim jest, nie przez to co ma, lecz przez to czym się dzieli z innymi” – napisali organizatorzy Regionalnego Konkursu Wiedzy o Zdrowiu, w liście skierowanym do Polskiej Grupy Górniczej. PGG postanowiła wesprzeć finansowo właśnie to przedsięwzięcie.

>>>
2018-03-29
Nowy numer miesięcznika „Polska Grupa Górnicza”

Drodzy Czytelnicy!
Jest już nowy numer Magazynu PGG, a w nim jak zwykle ciekawe informacje, reportaże i relacje z ważnych wydarzeń. Znajdziecie w nowym wydaniu artykuł o propozycji PGG dla młodych ludzi – czekają na nich stypendia, nagrody i gwarancja zatrudnienia.

>>>
2018-03-28
Współpraca PGG z Zespołem Szkół Mechaniczno - Elektrycznych im. Tadeusza Kościuszki w Rybniku

PGG podpisała porozumienie o współpracy partnerskiej w sprawie praktycznej nauki zawodu w systemie dualnym. To pierwsza tego typu umowa w spółkach węglowych. W środę 28 marca br., Polska Grupa Górnicza podpisała z Zespołem Szkół Mechaniczno-Elektrycznych im. Tadeusza Kościuszki w Rybniku porozumienie w sprawie kształcenia dualnego w Branżowej Szkole  I Stopnia.

>>>
2018-03-28
Asysta pracowników PGG na meczu piłkarskiej reprezentacji polski

Na Stadionie Śląskim rozegrany został wczoraj, tj. 27 marca towarzyski mecz reprezentacji polski w piłkę nożną z Koreą Południową. Nasi pracownicy mieli swój udział w tym wielkim sportowym wydarzeniu - wnieśli na murawę flagi narodowe Polski i Korei Płd.

>>>
2018-03-26
Zarząd Polskiej Grupy Górniczej proponuje 200 mln zł na podwyżki

W poniedziałek 26 marca br., odbyło się spotkanie strony społecznej z zarządem PGG w obecności ministrów energii Krzysztofa Tchórzewskiego i Grzegorza Tobiszowskiego. Podczas negocjacji zarząd PGG zaproponował przeznaczenie na podwyżki dla górników, zaplanowanego na 2018 rok zysku spółki, w wysokości 200 mln zł do końca bieżącego roku. Zdaniem zarządu PGG kwota ta pozwoliłaby na możliwy ekonomicznie wzrost wynagrodzeń. Strona społeczna nie zgodziła się na propozycje zarządu PGG, wysuwając własny postulat podwyżek. Spółka oszacowała, że na spełnienie żądań strony społecznej trzeba by było przeznaczyć do końca bieżącego roku 429 mln zł. W tej sytuacji zarząd PGG, mając na uwadze kondycję finansową spółki, konieczność realizowania inwestycji, trwającą restrukturyzację oraz obowiązek spłaty zadłużenia w wysokości 5 mld zł, nie mógł zgodzić się na to żądanie.

>>>
2018-03-23
Nasi pracownicy w mundurach galowych wniosą narodową flagę przed meczem piłkarskiej reprezentacji polski na Stadionie Śląskim

Reprezentanci kopalń i centrali PGG w mundurach górniczych wniosą naszą flagę narodową na murawę Stadionu Śląskiego przed rozpoczęciem meczu Polska – Korea w piłce nożnej. Polska reprezentacja wraca na  Stadion Śląski. We wtorek w towarzyskim meczu podejmie Koree Południową, która podobnie jak podopieczni Adama Nawałki jest finalistą tegorocznego mundialu w Rosji.

>>>
2018-03-15
Pokażmy światu Barbórkę

W związku z kontynuacją prac nad przygotowaniem wniosku o wpisanie Barbórki na listę krajową niematerialnego dziedzictwa kulturowego, prosimy wszystkich, dla których uroczystość ta jest ważnym wydarzeniem, o wypowiedzenie opinii na temat przygotowanego dokumentu.

>>>
2018-03-07
Stypendia, nagrody i gwarancję zatrudnienia – propozycja PGG dla uczniów klas górniczych z powiatu Bieruńsko – Lędzińskiego

Polska Grupa Górnicza podpisała porozumienie z powiatem Bieruńsko –Lędzińskim w sprawie współpracy w zakresie kształcenia młodzieży w zawodach niezbędnych dla funkcjonowania górnictwa. PGG zaoferuje uczniom  stypendia i nagrody za dobre wyniki w nauce. Podpisanie porozumienia odbyło się 7 marca br., w Starostwie Powiatowym w Bieruniu. To pierwsze z serii porozumień jakie PGG podpisze z gminami, gdzie funkcjonują klasy górnicze.

>>>
2018-03-07
PGG na targach pracy i przedsiębiorczości

W Hali Nowej Ośrodka Sportu Politechniki  Śląskiej 5 marca br., odbyły się XX Inżynierskie Targi Pracy i Przedsiębiorczości. Organizatorem wydarzenia była Politechnika Śląska  wraz z koordynującym Biurem Karier Studenckich i Samorządem Studenckim. Swoje stoisko na targach miała też Polska Grupa Górnicza S.A.

>>>
2018-03-05
KWK ROW I PGG S.A. z Pucharem Ministra w slalomie gigancie

Kolejny slalom gigant o Puchar Ministra Energii na Stacji Narciarskiej Cieńków za nami. Tradycją jest już, że na stoku w Wiśle Malince tego dnia cieszyć możemy się wspaniałymi warunkami – słońcem, lekkim mrozem, doskonale przygotowanym stokiem i przede wszystkim dobrym humorem. Wszystko to sprzyja pozytywnej rywalizacji.

>>>
2018-03-02
Nowy numer miesięcznika „Polska Grupa Górnicza”

Ukazał się najnowszy, marcowy numer naszego miesięcznika – Magazyn PGG. W tym wydaniu Czytelnicy znajdą jak zwykle wiele interesujących informacji i artykułów. Numer otwiera relacja z nadania wiceministrowi Grzegorzowi Tobiszowskiemu tytułu Człowieka Roku 2017.

>>>
2018-03-01
Polska Grupa Górnicza laureatem konkursu „Pracodawca Godny Zaufania”

Krajowa Izba Gospodarcza, Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego „Teraz Polska” oraz Agencja Impressarium po raz VII przyznały nagrody w konkursie „Pracodawca Godny Zaufania”.  W kategorii edukacja zwyciężyła Polska Grupa Górnicza za kompleksową ofertę edukacyjną, adresowaną do obecnych i potencjalnych pracowników „Organizacja ucząca się”.

>>>
2018-02-28
Ruch Marcel kopalni ROW – laureatem konkursu „Bezpieczna Kopalnia”.

Od poniedziałku w Krakowie trwa XXVII Szkoła Eksploatacji Podziemnej.  Jak każdego roku obrady gromadzą osoby związane  nie tylko z przemysłem wydobywczym.  Uczestnikami są  zarówno przedstawiciele kopalń (kadra inżynieryjno-techniczna ) i firm pracujących na rzecz górnictwa, jak i pracownicy wyższych uczelni oraz instytutów naukowo-badawczych. Każdego roku SEP jest nie tylko okazją do podsumowania całorocznych prac w branży ale także do przyznania prestiżowych nagród.

>>>
2018-02-12
Człowiek Roku 2017 Trybuny Górniczej i portalu nettg.pl

Wiceminister Energii Grzegorz Tobiszowski otrzymał tytuł Człowieka Roku 2017. O wręczeniu tego wyróżnienia zadecydowali czytelnicy Trybuny Górniczej oraz portalu nettg.pl. Uroczyste wręczenie tytułu odbyło się 12 lutego w Katowicach w siedzibie Wydawnictwa Górniczego. Nagroda przyznana została za zaangażowanie w rozwój regionu oraz uzdrawianie polskiego górnictwa.
Liczba odsłon artykułów na portalu, w których pada nazwisko polityka odpowiedzialnego za górnictwo to 1 156 002! Materiały te cieszyły się zdecydowanie największym zainteresowaniem czytelników.

 

>>>
2018-02-08
Oświadczenie

W związku z artykułem red. Karoliny Bacy-Pogorzelskiej, który ukazał się 8 lutego br. w Dzienniku Gazecie Prawnej pt. „Premier w końcu dowiedział się, że brakuje węgla”, Polska Grupa Górnicza oświadcza, że w tekście znalazły się nieprawdziwe informacje jakoby PGG nie zrealizowała kontraktu z ArcelorMittal Poland na dostawę około 1 mln ton węgla. Polska Grupa Górnicza oświadcza, że kontrakt z ArcelorMittal Poland zawarty na 2017 rok został zrealizowany. Spółka uzyskała w kontrakcie satysfakcjonujące ceny, w pełni odzwierciedlające sytuację na rynku.

>>>
2018-02-08
Pomoc publiczna dla polskiego górnictwa z unijną akceptacją

Komisja Europejska 8 lutego 2018 r. zaakceptowała zmiany do programu pomocy państwa dla sektora górnictwa węgla kamiennego na lata 2015 – 2023 - To dobra decyzja dla Polski i polskiego górnictwa, a także ważny element prowadzonego przez ME procesu restrukturyzacji branży  – komentuje minister energii Krzysztof Tchórzewski.

>>>