17 maj 2021

Ruszyła kampania reklamowa ekogroszku Pieklorz

Regionalna kampania reklamowa ekogroszku Pieklorz ruszyła w poniedziałek 17 maja w śląskich mediach. Swój produkt wypromować postanowił producent paliwa - Ruch Chwałowice kopalni ROW w Polskiej Grupie Górniczej.

Kampania utrwala markę ekogroszku Pieklorz, który teraz można już kupić w opakowaniach o wadze 20 kg m.in. przez internet (na stronie sklep.pgg.pl), w kopalni Chwałowice czy w sieci Autoryzowanych Sprzedawców Węgla PGG S.A.

Hasło kampanii "Korzystaj z ciepła dłużej" nawiązuje do doskonałej wartości opałowej ekogroszku "Pieklorz".

W okolicach kopalni w Rybniku wzrok przyciągają plakaty i duże banery reklamowe, natomiast od poniedziałku reklamy pojawią się także w regionalnych rozgłośniach radiowych i w popularnych serwisach internetowych (gdzie w ramach kampanii zaplanowano aż 8 mln wyświetleń reklam "Pieklorza").

Od pierwszych dni maja PGG S.A. realizuje też szerszą kampanię marketingową, która wspiera sprzedaż ekogroszków po zakończeniu zimowego sezonu grzewczego. Wiosenne kampanie wykorzystują m.in. argument ceny paliwa, która najniższa w roku jest właśnie na wiosnę. Reklamy ekogroszków docierają do ponad 7 mln osób w wieku powyżej 25 lat na terenie całej Polski za pośrednictwem internetu, stacji radiowych oraz prasy (ukazują się m.in. w ponad 130 tygodnikach lokalnych).