13 lipiec 2021

W e-sklepie PGG kupimy nawet pojedynczy worek Karlika!

Od poniedziałku 12 lipca w e-sklepie Polskiej Grupy Górniczej nie trzeba już zamawiać całej palety workowanego ekogroszku. Teraz każdy może kupić nawet pojedynczy worek z 20 kg markowego ekogroszku „Karlik” i wygodnie odebrać paliwo w jednym z kilku przykopalnianych punktów.

To prawdziwa rewolucja w sposobie sprzedaży ekogroszków, których do ogrzewania domów poszukują właściciele nowoczesnych kotłów na paliwo węglowe. Zainteresowanie ekogroszkami w e-sklepie PGG S.A. rośnie, bo można zamówić je wygodnie, kilkoma kliknięciami, z każdego miejsca i o każdej porze dnia i nocy. Wystarczy dostęp do internetu. Kurier przywiezie zamówienie pod wskazany adres na terenie całej Polski.

Dotychczas jednak kupić mogliśmy co najmniej jedną tonę paliwa, czyli paletę, na której zapakowano 50 worków ekogroszku.

Teraz Polska Grupa Górnicza postanowiła wyjść naprzeciw tym klientom, którym potrzeba znacznie mniejszej ilości paliwa. Tak dzieje się na przykład wtedy, gdy sezon grzewczy trwa długo - jak w tym roku do maja. Albo gdy chłody nastaną niespodziewanie, wcześniej niż zwykle jesienią, gdy nie zrobiliśmy jeszcze zapasu paliwa na zimę. A być może nabyliśmy właśnie nowoczesny ekologiczny kocioł retortowy Ecodesign z podajnikiem automatycznym i chcemy po prostu przetestować kilka rodzajów opału, aby przekonać się, który z węgli dostępnych na rynku będzie najsprawniej i najoszczędniej współpracował z nową instalacją?

- Większa elastyczność sprzedaży oznacza, że nie trzeba już jednorazowo mierzyć się z wydatkiem rzędu kilkuset złotych, problemem składowania, czy kosztami dostawy. Teraz w e-sklepie PGG można kupić nawet 1 worek ekogroszku i odebrać go po drodze, gdy przejeżdżamy w pobliżu jednego z kilku składów. Jeden, pięć czy nawet osiem worków zmieścimy w bagażniku samochodu, oszczędzając na kosztach transportu, które naliczyłby nam kurier – tłumaczą specjaliści sprzedaży Polskiej Grupy Górniczej. Dodają, że na klientów, którzy zarejestrują się w e-sklepie PGG, czekać będzie również informacja o najniższych cenach, wyprzedażach czy kodach rabatowych korzystniejszych niż w ofercie ogólnodostępnej. Worek ekogroszku "Karlik" (20 kg) w e-sklepie PGG kosztuje obecnie 15,90 zł.

Odbiór pojedynczych worków ekogroszku w PGG S.A. możliwy jest w tej chwili w czterech punktach na terenie województwa śląskiego: w Halembie (Ruda Śląska, ul. Kłodnicka 54 w godz. od 6 do 14, tel. 32 7183201), Sośnicy (Gliwice, ul. Błonie 6 w godz. od 6 do 18, tel.32 7178262 ), Mysłowicach-Wesołej (Mysłowice-Wesoła, ul. Piastów Śląskich, waga deputatowa, w godz. od 7 do 14, tel. 32 3175435) i w Bolesławie Śmiałym (Łaziska Górne, ul. Świętej Barbary 12, magazyn B, w godz. od 7 do 13, tel. 32 7175635).

Sprzedawcy PGG S.A. podkreślają, że wybór ekogroszków to oszczędność czasu i komfort użytkowania, bo węgiel w szczelnych workach można wygodnie transportować i przechowywać bezpiecznie, z zachowaniem czystości w okolicy kotła. Ekogroszki z kopalń PGG S.A. mają bardzo dobrą jakość, odznaczają się wysoką wartością opałową i niską zawartością wilgoci oraz popiołu, nie spiekają się. Są przyjaźniejsze dla środowiska pozwalając na ogromną redukcję emisji zanieczyszczeń.