3 luty 2021

Pomóż poszkodowanym przez górnicze tragedie - przekaż 1% podatku

Szanowni Państwo, zbliża się czas rozliczania dochodów z poprzedniego roku. Jeśli chcecie Państwo pomóc potrzebującym osobom w ratowaniu ich zdrowia, umożliwieniu zdobycia odpowiedniego wykształcenia czy w powrocie do życia w społeczeństwie po przebytej tragedii, przekażcie 1% podatku na Fundację Rodzin Górniczych.

Fundacja Rodzin Górniczych, działa, jako organizacja pożytku publicznego od 2004 roku. Jest to organizacja non-profit, wykonująca trudne zadania społeczne polegające na niesieniu pomocy osobom dotkniętym tragediami górniczymi, jak również zmagającymi się z problemami wykluczenia społecznego, niepełnosprawnościami, przewlekłymi chorobami, samotnością w starszym wieku. Zapewnia swoim podopiecznym pomoc materialną na bieżące wydatki, leki, rehabilitację, sprzęt medyczny i rehabilitacyjny, jak również kształcenie dzieci i młodzieży.

Aby przekazać 1% na Fundację Rodzin Górniczych wystarczy wejść na stronę Fundacji https://fundacjafrg.pl/ lub bezpośrednio na stronę https://www.pitax.pl/rozliczenie-pit-online-0000127003/, gdzie dostępny jest bezpłatny program do rozliczania PIT, który automatycznie przekazuje 1% podatku na rzecz FRG lub jej podopiecznych. Pomoc można przekazać na cele statutowe Fundacji Rodzin Górniczych lub na wybranego podopiecznego. Aby wesprzeć FRG należy wypełnić odpowiednie pola w swoim arkuszu PIT. W przypadku formularza PIT-37 w rubryce 132 należy wpisać Nr KRS 0000127003. Osoby osiągające wyłącznie dochody z tytułu renty bądź emerytury wypełniają tylko jednostronicowe oświadczenie o przekazaniu 1% podatku – formularz PIT-OP.

- Dziękujemy wszystkim darczyńcom za dotychczasowe zaufanie i przekazane wsparcie na rzecz naszych podopiecznych. Mamy nadzieję, że będziemy mogli dalej kontynuować naszą misję – niosąc pomoc potrzebującym. Prosimy naszą Brać górniczą o solidarność i wsparcie. Działamy dla Was - apeluje prezes Fundacji Ryszard Wyględacz.