9 wrzesień 2020

Kupując paliwa węglowe PGG SA – uważaj na oszustów

Klienci na rynku węgla posiadają szereg praw i podlegają ochronie, niemniej jednak wśród sprzedawców paliw węglowych zdarzają się nieuczciwie działające podmioty, które wykorzystują łatwowierność nabywców i sprzedają im produkty węglopodobne lub co równie karygodne sfałszowane niemające nic wspólnego z marką pod jaką są oferowane. Zachęcamy naszych klientów aby dokonywali zakupów u sprzedawców sprawdzonych lub takich, którym można zaufać, chociażby ze względu na rynkowy staż, wówczas unikną oni rozczarowań, strat finansowych czy kłopotliwej drogi prawnej pozwalającej na odzyskanie wydanych pieniędzy lub rekompensatę strat.

Kupując węgiel warto najpierw zapoznać się z ofertami producentów aby dowiedzieć się czy oferowane paliwa są rzeczywiście produkowane. Używanie niby firmowych nazw typu np. Orzech Wujek, Ziemowit Kostka, Kostka Piast nie jest równoznaczne z informacją o pochodzeniu produktu z konkretnej kopalni. Do uwiarygodnienia takich informacji konieczne jest co najmniej porównanie parametrów jakościowych węgla w kopalniach z tym co oferuje sprzedawca, który nadając nazwę swojemu produktowi może przecież mieć na myśli jednego z dawnych władców Polski lub sympatycznego wujka. W związku z powyższym zanim podejmą Państwo decyzję o zakupie węgla prosimy o refleksję i zastanowienie się:

Ponadto warto sprawdzić, czy sprzedawca udostępnia Regulamin Sprzedaży, Politykę Prywatności, adres siedziby (nie tylko telefon, e-mail), nr NIP, Zasady Reklamacji, itp. Pewność zgodności deklarowanych parametrów nabywanego produktu dają zakupy bezpośrednio od producenta np. w oddziałach PGG SA, w firmowym sklepie internetowym np. www.sklep.pgg.pl lub w składach licencjonowanych przedstawicieli handlowych np. w sieci ASW PGG SA.