Listopadowy numer "Magazynu PGG"
Obszerna relacja z konferencji o sprawiedliwej transformacji na konferencji PRECOP 27 z udziałem prezesa PGG S.A. Tomasza Rogali oraz niezwykły wyczyn górników z Halemby, którzy na swoich barkach wnoszą na szczyty niepełnosprawnych – to niektóre tematy poruszone w najnowszym numerze "Magazynu PGG". Listopadowe wydanie trafia właśnie do rąk czytelników. Można w nim przeczytać także o pilotażowym programie PGG S.A. i samorządów, dotyczącym pomocy najuboższym przy zakupie węgla.
- Transformację „ambitną" powinniśmy zamienić na „zrównoważoną", a sterowaną centralnie politykę klimatyczną należy w większym stopniu przekazać do stosowania w regionach i państwach UE – postulował prezes Polskiej Grupy Górniczej Tomasz Rogala podczas debaty zorganizowanej w pierwszym dniu PreCOP 27 w Katowicach. Dyskusję poświęcono „Sprawiedliwej transformacji regionów węglowych". W magazynie także relacja z drugiego dnia PreCOP 27 w Katowicach. W ramach debaty „Dziennika Zachodniego" redaktor naczelny Grzegorz Gajda pytał prezesa PGG Tomasza Rogalę na czym polega słabość europejskiego systemu energetycznego w obliczu wojny i kryzysu. Odpowiedź w "Magazynie PGG".
W naszym magazynie także historia o tym, jak górnicy z Halemby spełnili marzenia niepełnosprawnych. Ślusarz z oddziału GTD1 w kopalni Halemba Tomasz Błachuta w ramach akcji Szerpowie Nadziei wnosił na plecach na szczyt Koziego Wierchu niepełnosprawnego Maćka. W wyprawie wzięli udział także jego koledzy z pracy: Michał Hauk, który jest ratownikiem górniczym i ślusarz dołowy Krzysztof Nowakowski.
W październiku PGG S. A. rozpoczęła współpracę ze Śląskim Związkiem Gmin i Powiatów. W ramach pilotażowego programu osoby w szczególnie trudnej sytuacji życiowej z województwa śląskiego, będą miały szansę na zakup węgla opałowego z zasobów Polskiej Grupy Górniczej S.A. Szczegóły w najnowszym numerze „Magazynu PGG".
Na sportowych łamach prezentujemy sylwetkę rozbieganego ratownika górniczego Artura Dusia z kopalni Bolesław Śmiały. Reprezentował on PGG S.A. w jednej z najbardziej prestiżowych imprez biegowych Silesia Marathon, gdzie jako jeden z nielicznych może pochwalić się udziałem we wszystkich edycjach tej imprezy. Jest także historia wyjątkowego kibica Górnika Piaski, który od 70 lat chodzi na wszystkie mecze, choć teraz w zasadzie nie widzi. Doczekał się muralu.
Barbórka zbliża się wielkimi krokami. Przedstawiamy, jak kult świętej Barbary wygląda w krajach Ameryki Południowej: w Argentynie, Chile, Kolumbii, Peru i Boliwii. A w dziale zdrowie o witaminach z lasu, czyli grzybach; z tekstu dowiemy się które najsmaczniejsze i które najzdrowsze. Zapraszamy.
Udostępnij tę stronę