Kwietniowy numer "Magazynu PGG"
Kwietniowy numer „Magazynu PGG” rozpoczynamy od wspólnej deklaracji europarlamentarzystów różnych opcji politycznych w sprawie działań dotyczących powstrzymania wejścia w życie unijnego rozporządzenia metanowego podpisanej w Katowicach. Spotkanie zainicjowały związki zawodowe: Śląsko-Dąbrowska „Solidarność”, ZZG w Polsce oraz PZZ „Kadra”. Uczestniczył w nim prezes PGG S.A. Tomasz Rogala. Przypominamy, że unijne przepisy związane z emisją metanu, jeśli zostaną przyjęte grożą szybkim zamknięciem większości kopalń w Polsce.
W numerze także obszerna relacja z VII edycji Konferencji Silesia 2030 w Brukseli, którą zorganizował europoseł Grzegorz Tobiszowski pod hasłem „Ciemna strona Europejskiego Zielonego Ładu”. Jednym z prelegentów był prezes PGG S.A. Tomasz Rogala, który podkreślał, że fakty świadczą o przesunięciu szkodliwych emisji z Europy do Azji, co wcale nie przekłada się w skali globalnej na czystszą planetę.
Przedstawiamy także relację z konferencji Śląski Ład zorganizowanej w Fabryce Porcelany w Katowicach przez europosłankę Izabelę Kloc na tematy związane ze szkolnictwem zawodowym. Wiceprezes PGG S.A. Jerzy Janczewski mówił o kształceniu w zawodach górniczych oraz działaniach spółki w zakresie edukacji.
W kwietniowym "Magazynie PGG" opisujemy także wizytę dziennikarza brytyjskiego „The Guardian” w kopalni ROW na ruchu Jankowice w Rybniku. Richard Sprenger zjechał 700 metrów pod ziemię, gdzie rozmawiał z górnikami – nam opowiedział co skłoniło go do tego i kiedy będzie można zobaczyć jego reportaż.
Przedstawiamy także sylwetki pracowników kopalni Wujek. Ratownik górniczy Dawid Wilk jest jedną z pięciu osób w Polsce, która hoduje orły; jego kolega Dariusz Witek to miłośnik karate kyokushin, zdobywca czarnego pasa.
W kwietniowym wydaniu "Magazynu PGG" znany śląski kucharz Michał Kaczmarczyk zdradza swój tajemny przepis na tradycyjny wielkanocny, śląski święcelnik w nowoczesnej odsłonie.
Zachęcamy do lektury.
Udostępnij tę stronę