Październikowy numer "Magazynu PGG"
Polityka energetyczna UE nie powinna być szybka i "ambitna", ale bardzie zrównoważona i lepiej przemyślana. Dla górnictwa kluczowa jest pewność prawa i stabilne otoczenie regulacyjne, bo potrafimy wtedy zaplanować funkcjonowanie - mówił Tomasz Rogala podczas debaty o przyszłości energetyki na konferencji Silesia 2030. Relacja z tej i innych jesiennych debat o górnictwie w najnowszym numerze "Magazynu PGG", który trafia właśnie do rąk Czytelników.
Od początku października 2022 r. w e-sklepie PGG S.A. węgiel sprzedawany jest na trzech dodatkowych sesjach w poniedziałki, środy i piątki - o wprowadzeniu sortymentów miałowych dla gospodarstw domowych piszemy obszerniej w numerze. Wśród ważnych wydarzeń odnotowaliśmy także podpisanie porozumienia o współpracy PGG S.A. i Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach.
- Zwrot górnictwa ku naukowcom-ekonomistom jest dziś szczególnie symboliczny, ponieważ spółka uczestniczy w kluczowych procesach gospodarczych regionu i niesie współodpowiedzialność nie tylko za bezpieczeństwo energetyczne w kraju, ale również za bezpieczeństwo wielu tysięcy miejsc pracy - mówił podczas uroczystości podpisania umowy prezes PGG S.A.
W październikowym numerze pisma PGG S.A. przeczytamy też m.in. o projekcie inwestycyjnym "Karlik 26+" w Ruchu Ziemowit. Dowiemy się, jak wykorzystano szczodrą pomoc pracowników PGG S.A. dla uchodźców wojennych z Ukrainy. Przypomnimy start XVII Biegu Pamięci ku Czci Męczenników Stanu Wojennego spod Pomnika-Krzyża pod kopalnią Wujek w Katowicach do grobu bł. ks. Jerzego Popiełuszki.
"Kolejki pod bezprzewodowym nadzorem" to tytuł artykułu, w którym szczegółowo opisujemy pomyślny wynik prób ruchowych innowacyjnego systemu łączności w systemie transportowym, które przeprowadzono w Ruchu Halemba kopalni Ruda.
Rubrykę Śląskiego Centrum Wolności i Solidarności przy kopalni Wujek w Katowicach wypełnia tym razem jubileuszowy materiał poświęcony dziesięcioleciu instytucji powstałej siłami społeczników i górników na bazie kopalnianej izby pamięci w miejscu najtragiczniejszej pacyfikacji strajków robotniczych po wprowadzeniu stanu wojennego w grudniu 1981 r.
Na sportowych łamach prezentujemy sukces ratownika górniczego Marcina Mikosia w czterodniowym Poland Extreme Triathlon, który rozegrano na trasie od Bałtyku po Tatry. Górnik kopalni Wujek zwyciężył w pierwszej edycji morderczego wyścigu i planuje udział w kolejnych, jeszcze trudniejszych wyzwaniach.
Zapraszamy do lektury!
Udostępnij tę stronę