
Nowy numer "Magazynu PGG"
Do rąk Czytelników „Magazynu PGG” oddajemy jego nowy, lipcowy numer, którego tematyka pokazuje, że pandemia SARS-CoV-2 - chociaż wciąż ważna – powoli przestaje dominować w życiu firmy oraz jej pracowników.
Koronawirus ciągle daje się nam we znaki: piszemy o przełomowej decyzji spółki o wyposażeniu nowoczesnego laboratorium diagnostycznego, które pozwoli w razie konieczności błyskawicznie przebadać załogi kopalń PGG S.A. pod kątem Covid-19. Dzięki temu nie powinny paraliżować nas ewentualne kolejne fale pandemii.
Pokazujemy też znakomitą postawę piłkarzy „Górnika Zabrze”, którzy z sympatii dla swoich wiernych kibiców – górników postanowili okazać im wsparcie w potrzebie, gdy w kopalniach niebezpiecznie rozrastały się ogniska epidemiczne. Niestety nie wszyscy w kraju zareagowali na ten kryzys rozumnie, ale na Górnym Śląsku nie zawiódł nikt.
W samym centrum ostrej debaty o przyszłości sektora węglowego w Polsce polecamy rzetelną analizę Instytutu Staszica pt. „Drogi polski węgiel? Mity kontra rzeczytwistość”. Przez racjonalne odwołanie się do danych autorzy obalają wiele krzywdzących górnictwo stereotypów i proponują uczciwe podejście do dyskusji na temat m.in. importu surowca oraz cen węgla i elektryczności.
W niełatwych warunkach przechodzenia z kwarantanny do normalności proponujemy Czytelnikom garść ciekawych porad Akademii PGG o sztuce uważnego komunikowania naszych myśli i emocji. W cyklu PGG Family prezentujemy atrakcyjną ofertę ultranowoczesnych kotłów grzewczych, opisujemy także wakacyjne propozycje dostępne w polskich kurortach (w tym w lubianej przez górników sieci 17 hoteli NAT), dla przezornych przybliżamy nowy produkt rynku ubezpieczeń (stworzony z myślą o ryzyku zachorowania na Covid-19). Po miesiącach spędzonych przymusowo w naszych domach miłośników egzotycznych podróży zainteresuje tekst pt. „Azja pachnie jak mango” o osobliwościach Indii, Tajlandii i pogranicza obu Korei.
W lipcowym numerze Magazynu PGG polecamy także „Bedeker pogórniczy” o rewitalizacji zapomnianych, a perspektywicznych terenów byłych kopalń. Wielbicielom historii przypominamy unikatową premierę w katowickim Spodku – wielki spektakl z lipca 1981 r. w gorących miesiącach Solidarności. Nie zabrakło w numerze naszych stałych rubryk, a Czytelnicy znajdą w "Magazynie PGG" wiele innych, interesujących informacji.
Zapraszamy do miłej i pożytecznej lektury w letnim i wakacyjnym nastroju!
Udostępnij tę stronę