![](/storage/articles/1882/platforma-proj-pgg-1.jpg)
Rusza Platforma Projektowa Polskiej Grupy Górniczej
W środę 12 lutego Polska Grupa Górnicza S.A. uruchomiła Platformę Projektową - prezentującą możliwe do realizacji projekty oraz formularze dla środowisk gospodarczych i naukowych poszukujących możliwości do nawiązania współpracy.
Materiały informacyjne dostępne są pod adresem www.pgg.pl/projekty.
- Przykłady listów intencyjnych i porozumień o współpracy z ostatnich miesięcy utwierdziły nas w przekonaniu, że warto aktywnie poszukiwać nowych możliwości zagospodarowania terenów poprzemysłowych. Jesteśmy otwarci na rozmowy zapraszamy do współpracy. Wierzę, że to może być początek do zawierania w przyszłości nowych umów i realizacji wielu ciekawych projektów – mówi Bartosz Kępa – p.o. prezesa Polskiej Grupy Górniczej.
Platforma to miejsce, które ma łączyć spółkę z rynkiem oraz środowiskami naukowymi. Podmioty zainteresowane współpracą mają możliwość zgłaszania swoich propozycji za pośrednictwem specjalnych formularzy kontaktowych. Służą one przedstawieniu pomysłu, określeniu zakresu potencjalnej współpracy oraz wskazaniu możliwych korzyści płynących z realizacji danego przedsięwzięcia. Dodatkowo prezentowane są prospekty informacyjne projektów, dla których spółka szuka partnerów.
- Na starcie platformy udostępniamy cztery takie przedsięwzięcia. Obejmują one budowę farm fotowoltaicznych, infrastruktury parkingowej z panelami fotowoltaicznymi, odzysku ciepła z wód dołowych w kopalniach czy opracowanie, a potem wdrożenie platformy opartej na danych – wylicza Rafał Gąsior, dyrektor Biura Kontrolingu Strategicznego.
Zakres i ostateczny model współpracy będzie doprecyzowywany w ramach prowadzonego dialogu z podmiotami, które odpowiedzą na zaproszenie lub zgłoszą się z propozycją realizacji konkretnego przedsięwzięcia. Spółka jest także otwarta na propozycje projektowe zgłaszane przez świat nauki.
- Górnictwo, mimo, że kojarzy się z przemysłem ciężkim, może inspirować do odkrywania nowych obszarów badawczych związanych m.in. z gospodarką obiegu zamkniętego czy technologiami środowiskowymi. Naszą ambicją jest, aby platforma była przedsięwzięciem interdyscyplinarnym, które tworzy przestrzeń do współpracy i wymiany doświadczeń dla różnych środowisk – mówi Łukasz Łata, zastępca dyrektora Biura Kontrolingu Strategicznego.
Zaproszenia do współpracy to jedno. Równie ważną częścią, jak podkreśla spółka, tworzenia warunków dla potencjalnych projektów są także spotkania z samorządami. Podczas tych rozmów omawiane są możliwości współpracy i realizacji wspólnych przedsięwzięć w przyszłości m.in. dzięki tym rozmowom z czasem Platforma będzie rozbudowana o kolejne funkcjonalności.
Udostępnij tę stronę